Usta są niewątpliwie jednym z atrybutów kobiecego piękna. Każda kobieta pragnie pełnych, jędrnych, dobrze nawilżonych ust w soczystej barwie. Niestety nie wszystkie z nas, natura obdarzyła tak hojnie…  Inspiracją są celebryci, aktorzy, gwiazdy wielkich scen, których lubimy, a ich wygląd nas urzeka. 

 
Warto wybierać sprawdzone gabinety, pracujące na oryginalnych preparatach, przebadanych klinicznie i certyfikacją. Poproś o dokumentację fotograficzną efektów zabiegów zabiegowca. Jeśli ma się czym pochwalić, to warto mu zaufać.
 
Sam zabieg trwa krótko, około 10 min i rezultat widać natychmiast po. Końcowy efekt jest po kilku dniach, kiedy usta odpuchną po iniekcjach, a preparat ściągnie wodę i ułoży się w tkance. Generalnie nie masujemy ust po zabiegu, jeśli zabiegowiec tego nie zaleci. Po zabiegu należy dbać o czystość, higienę zębów, unikać pomadek, błyszczyków, nie pić przez słomkę, unikać gorących potraw (głównie zup). W pierwszych dniach po zabiegu usta mogą być przesuszone, więc stosujemy bezbarwne pomadki ochronne albo wazelinę.
 
Za pierwszym razem dobrze jest wprowadzić mniejszą ilość preparatu, ponieważ zawsze możemy dostrzyknąć w kolejnych tygodniach, na odwrót niestety już nie. Pamiętajmy, że wyglądu naszych ust nie ukryjemy, więc warto działać rozważnie
 
I najważniejsza według mnie kwestia. Im bardziej naturalnie będą wyglądały usta, tym lepiej będziemy wyglądać, a zarazem dobrze się czuć. 

Ciekawostka

Ciekawostka

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornii postanowili zbadać ten temat i przekonać się, jakie usta są uważane za najbardziej atrakcyjne. Jak się okazało, w 2015 roku w Stanach Zjednoczonych korekty kształtu warg dokonało ponad 27 tysięcy kobiet. Większość zabiegów skupiała się wokół lekkiego wypełnienia lub delikatnej zmiany kształtu ust. Celem było osiągnięcie naturalnego efektu.