Mezoterapia jest zabiegiem zalecanym bez względu na fototyp skóry. O wyborze preparatu decydują dysfunkcje i niedobory w skórze.

Mezoterapia to zabieg nieinwazyjny, sprawdzony i bezpieczny dla klienta. Jedyne skutki uboczne obserwowane przez niektórych klientów to delikatne zaczerwienienie (ustępuje po kilku godzinach) oraz przejściowe uczucie dyskomfortu w miejscu wkłucia.

Podczas zabiegu skóra jest "uszkadzana" w sposób kontrolowany (stymulacja skóry na odpowiedniej głębokości), co powoduje uruchomienie systemu odbudowy tkanki. Zatem wywołuje szereg pozytywnych prosesów wpływających na poprawę ogólnego stanu skóry.

Warto natomiast pamiętać, że istnieją ściśle określone przeciwwskazania do mezoterapii. Zabiegom tego typu nie powinny się na przykład poddawać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na alergie, cukrzyce oraz różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne.

Po wykonaniu serii kilku zabiegów (ilość zależna od aktualnego stanu skóry) skóra na długi czas nabiera blasku, staje się gładsza, bardziej gęsta i elastyczna oraz bardzie odporna na działanie czynników zewnętrznych.