Zadbane, zdrowe i piękne włosy są niewątpliwie ważnym elementem naszego wizerunku.

Trychologia jest dziedziną, która dotyczy szeroko pojętej pielęgnacji skóry owłosionej głowy. Ponadto skupia się na problemach jakie mogą dotyczyć tej partii. Trycholog to specjalista, który diagnozuje problem oraz ustala odpowiedni plan zabiegowy i ogólnie zbilansowaną terapię, aby przywrócić życie naszym włosom.

Ważne jest, aby indywidualnie podejść do poszczególnych dysfunkcji skóry głowy. Należy pamiętać, że utrata włosów może być jedynie symptomem poważniejszych chorób jakie rozwijają się w naszym organizmie. Najczęściej jest to kwestia źle zbilansowanej diety, która powoduje spadek odporności naszych narządów, co z kolei prowadzi do ich uszkodzeń przez toksyny z pożywienia. Efektem jest rozwijający się proces zapalny, a w konsekwencji choroba, która daje objawy między innymi w postaci nadmiernej utraty włosów. Dlatego nasza współpraca z doświadczonym dietetykiem klinicznym pozwala działać na przyczynę, a nie tylko na skutek, który może powodować utratę włosów.

Odpowiednio przygotowana seria zabiegów oraz kuracja domowa pomaga zahamować wypadanie włosów, a po pewnym czasie nawet wzrost nowych, mocnych i lśniących włosów! Dobrze zbilansowana dieta, terapeutyczne zabiegi oraz odpowiednia pielęgnacja domowa przyniesie oczekiwane efekty. Nie wierz w cuda. Umów się na konsultację i analizę głowy oraz włosów. Pomożemy znaleźć prawdziwą przyczynę i rozwiązać problem.

 

W Skin Expert polecamy zabiegi mezoterapii igłowej.

W Skin Expert polecamy zabiegi mezoterapii igłowej.

Na wygląd oraz objętość włosów mają wpływ takie czynniki jak tryb życia, odżywiania oraz stan zdrowia. Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Skuteczność zabiegu jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.To metoda leczenia różnych schorzeń skóry polegająca na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Jest jedną z najbardziej skutecznych metod na świecie stosowaną w celu poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych.

Mezoterapia skóry głowy ma zastosowanie w przypadku wypadania włosów spowodowanego:

 

  • nieprawidłowym odżywianiem się,

  • słabym krążeniem,

  • mianami hormonalnymi,

  • ciążą i laktacją,

  • nadmiernym stresem,

  • łysieniem typu męskiego,

  • łysieniem plackowatym,

  • łysieniem rozlanym.

Mezoterapię skóry głowy stosuje się również w przypadku słabych, cienkich włosów wymagających regeneracji.

Kuracja domowa

Kuracja domowa

Ważne jest, aby pamiętać, że zabiegi wykonywane w gabinecie mają na celu przede wszystkim poprawienie kondycji skóry głowy i jej mikrokrażenia. Aby pobudzić wzrost pełnowartościowego i zdrowego włosa zalecane jest stosowanie preparatów, które wpłyną na produkcję cebulki. W tym celu stosuje się preparat aplikowany na skórę, którego składniki przenikają do skóry właściwej i aktywizują proces jej powstania. 


Kuracja domowa pomaga rozwiązać problem z cienkimi, łamliwymi, przetłuszczającymi się i osłabionymi włosami. Pamiętaj! Tylko kompleksowe leczenie wszelkich problemów z włosami przynosi oczekiwane rezultaty!